Νίκησαν και οι Νέοι

Πριν από το φιλικό των Ανδρών, την ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης αντιμετώπισαν οι Νέοι του Αστέρα Τρίπολης, επικρατώντας 3-2.

Οι Κ18 των Αρκάδων έδειξαν πως βρίσκονται σε καλή κατάσταση και νίκησαν μια σαφώς πιο έμπειρη ομάδα. Στο 18’ οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ με σουτ του Χαρτσιά, με το 1-0 να διατηρείται ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Βαλκάνος έκανε το 2-0 για την ομάδα Νέων του Αστέρα.

Στη συνέχεια ακολούθησε η αντεπίθεση του Απόλλωνα, καθώς στο 50’ είχε δοκάρι σε δυνατό μακρινό σουτ του Σούφλα, ενώ στο 58’ οι «κυανόλευκοι» μείωσαν σε 2-1 με αυτογκόλ του Χαρμπαλή, είχε προηγηθεί δοκάρι σε φάουλ του Μπούκα. Τρία λεπτά αργότερα ο Φιλάι έκανε το 3-1, ενώ στο 63’ ο Τσομπανάκης είχε νέο δοκάρι για τον Απόλλωνα. Στο 80’ η Ελαφρά Ταξιαρχία μείωσε σε 3-2 με κεφαλιά του Σούφλα, ενώ στο 83’ οι φιλοξενούμενοι σημάδεψαν για τέταρτη φορά το δοκάρι, σε σουτ του Πατσιαβούρα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Κ18: Λαδάς, Βαλκάνος, Γκαϊδατζής, Γκίτζια, Ντινιωτάκης, Προύντζος, Τόγρου, Φιλάι, Χαρμπαλής, Χάρτσιας, Σαραντόπουλος.
Στο β’ ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι: Κοντολίδης, Αρώνης, Δήμας, Σβίγγος, Κατσαρός, Κλάλης, Σαρανταύγας, Μάζης, Νικολίτσας, Λυμπέρης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Ντούσης, Στρόμπουλος, Μπούκας, Τσούκαλος, Βασιλείου, Σάμιος, Καψαλόποδας (υπό δοκιμή), Σούφλας, Πατσιαβούρας, Τσοπανάκος (υπό δοκιμή) και ένας ακόμα υπό δοκιμή νεαρό.
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν ο Χατζηφόρος και ένας ακόμα υπό δοκιμή νεαρός.

ΤΡΙΠΟΛΗ: Αρης Κολλιντζογιαννάκης