Φιλική «πεντάρα» οι Πάνθηρες

Συνεχίζει τα φιλικά ο Πανιώνιος και την Παρασκευή (13/5) επικράτησε 5-0 του Ηλυσιακού, με τον Τάκη Λεμονή να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα.

Ο Ελληνας τεχνικός έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς παίκτες από την ομάδα Νέων, ενώ χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο. Η διαφορά δυναμικότητας με τον Ηλυσιακό, ομάδα Δ’ Εθνικής, ήταν εμφανής και οι «κυανέρυθροι» έφτασαν εύκολα στην επικράτηση με 5-0.

Το σκορ άνοιξε στο 9’ ο Μπάλαμπαν με σουτ, ενώ στο 54’ ο Ντούνης με πλασέ έκανε το 2-0. Στο επόμενο λεπτό ο Σάμαρης πέτυχε το τρίτο γκολ του Πανιωνίου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Σταματής σημείωσε δύο τέρματα, στο 83’ και το 90’, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Α' ΗΜΊΧΡΟΝΟ: Πρελ, Κοντοές, Γκέζος, Σιόβας, Κούρος, Κουμορτζί, Κούρντι, Κολοβός, Σμυρλής, Μπάλαμπαν, Σταυροθανασσόπουλος.
Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ανέστης, Γιόνσον, Τσότσαλιτς, Διαμαντόπουλος, Κβιρκβέλια, Αναστασόπουλος, Σάμαρης, Πολάλης, Ντούνης, Σταματής, Γουνδουλάκης.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Μουκέας, Χωραβάτης, Παλαντζάς, Ξένος, Τσακιράκης, Φωστέρης, Ντεκίδης, Παπάς, Ψαρής, Ρίζος, Γκάγκας.
Επαιξαν και οι: Καρακατσάνης, Πάρντο, Βόλτης, Τσουμάνης, Σίσκος, Πουρνάρας, Μπούρας.

Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ
Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης