Φιλική νίκη με συμπεράσματα

Νίκη με 2-1 επί του Φωστήρα πέτυχε ο Πανιώνιος, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Νέα Σμύρνη και που ο Τάκης Λεμονής είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα.

Από τη μία είχε την ευκαιρία να διαπιστώσει την αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκονται οι ποδοσφαιριστές του, ενώ από την άλλη δοκίμασε κάποιους παίκτες από την ομάδα U-20, η οποία τερμάτισε στη 2η θέση του πρωταθλήματος νέων.

Και τα τρία γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο τελευταίο 10λεπτο. Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 83', με πλασέ του Σταματή, μετά από μπαλιά του Μπάλαμπαν.

Η ομάδα του Ταύρου ισοφάρισε στο 85' με πέναλτι που κέρδισε ο Καρούμπαλης από τον Κούρντι και εκτέλεσε ο Τερζής.

Το νικητήριο γκολ για τους «κυανέρυθρους» σημείωσε ο Κοντοές στο 87' με πλασέ.

Στο 22' έγινε αναγκαστική αλλαγή του Πρελ με τον Ανέστη, καθώς ο Γερμανός τερματοφύλακας έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής και είδε κόκκινη κάρτα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Α' ημίχρονο: Πρελ (22' Ανέστης), Γιόνσον, Λάτκα, Κβιρκβέλια, Γουνδουλάκης, Αναστασόπουλος, Σαλαλί, Σβέρκος, Μπούζας, Κούρος, Βλάχος.
Β' ημίχρονο: Ανέστης, Σιόβας, Κοντοές, Κολοβός, Κουμορτζί, Σάμαρης, Τσότσαλιτς, Κούρντι, Μπάλαμπαν, Γκέζος, Σμυρλής, Σταματής.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκος, Κατσάνης, Τσουμάνης, Σιάσος, Τερζής, Βασιλείου, Χίσος, Τζαναβάρας, Πετρίτσης, Μπεθάνης, Τσοπανάκος.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Καρντγλής, Καρούμπαλης, Καραγιάννης, Ορφανίδης, Μπαλάτζος, Μπούκουρης, Καρλής, Κορκοτζέλος, Γκιάτης.