Παναιτωλικός-Πανιώνιος 0-2: Ευρώπη μέσω… Αγρινίου!

Ο Πανιώνιος πέρασε αλώβητος από την έδρα του Παναιτωλικού επικρατώντας με 2-0 και διατηρήθηκε στην πρώτη πεντάδα ενώ παρέμεινε σε τροχιά Ευρώπης.

Οι «κυανέρυθροι» δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα στο Αγρίνιο και πέτυχαν την 4η εκτός έδρας νίκη τους συνεχίζοντας την καλή παράδοση που έχουν απέναντι στα «καναρίνια». Ο Παναιτωλικός δεν εντυπωσίασε με την απόδοση του με αποτέλεσμα δύσκολα να μπορούσε να πάρει κάτι περισσότερο. Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας ενώ ελάχιστες ήταν και οι φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες. Η ομάδα του Μιλόγεβιτς ανέβασε την απόδοσή της στην επανάληψη και άνοιξε το σκορ με τον Μασούντ Σοτζαέι. Στο 59΄μπάλα έφτασε στον Ιρανό, έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Φούντα και ο τελευταίος δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να κάνει το 1-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μαρούρσας στο 74’.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Μύγας, Χαντάκιας, Κούσας, Τσοκάνης (87' Παπουτσογιανόπουλος), Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Ρόζα (69' Λουίς Ρότσα), Μουνιός (78' Κουτρομάνος), Μαρκόβσκι
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννιώτης, Βλάχος, Οικονόμου, Ρισβάνης, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μπεν (71' Μασούρας), Μασούντ, Φούντας (88' Καθάριος), Ανσαριφάρντ (83' Σαββίδης)

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους