Κέρκυρα-Ατρόμητος 1-1: Ξεκίνησαν φουριόζοι, αλλά μπούκωσαν!

Στο 1-1 έμειναν Κέρκυρα και Ατρόμητος με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από 9ο λεπτό - Αποβλήθηκε στο 80' ο Τουράμ

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν η Κέρκυρα και ο Ατρόμητος σε ένα ματς που είχε γρήγορα γκολ, σπασπένς και ένταση. Μόλις στο 5' ο Κόντος άνοιξε το σκορ, ενώ στο 9' ο Λε Ταλέκ ισοφάρισε με άψογο πλασέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε επικίνδυνα κι αν δεν υπήρχε η φάση του 80' θα μας είχε πάρει ο ύπνος. Συγκεκριμένα υπήρξε σύρραξη μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων έπειτα από σκληρό τάκλιν του Τουράμ στον Πλατέλλα. Ο Βραζιλιάνος αποβλήθηκε σωστά με απευθείας κόκκινη κάρτα καθώς λίγο έλειψε να πιαστεί στα χέρια με τους Λαζαρίδη και Κυβρακίδη.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Ντιμιτρόφσκι, Ζορμπάς (86΄ Ντουάλα), Σπίνουλας, Κόντος, Νίκιτς (46΄ Ανδρεόπουλος), Σιόντης, Ιωάννου, Γεωργίου, Ζαραδούκας (51΄ Γκόμες), Τουράμ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Κατράνης (83΄ Μπίτολο), Μπάγκα, Φυτανίδης, Μπρίτο (59΄ Πλατέλλας), Κεϊτά (71΄ Κυριακίδης), Τόνσο, Λαζαρίδης, Λημνιός, Λε Ταλέκ

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (24/04) - Πού θα δείτε ΑΕΚ-Παναθηναϊκός, Super League, Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Να το κάνει όπως το 2009