Κέρκυρα: Χορταστικό 2-2 με Παναιτωλικό

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν Κέρκυρα και Παναιτωλικός σε φιλικό που έγινε στο νησί.

Οι Αγρινιώτες είχαν καλύτερο πρώτο ημίχρονο και αποδιοργάνωσαν τους Φαίακες. Προηγήθηκαν μάλιστα με 2-0 χάρη σε γκολ του Ουαρντά στο 32' και στο 43'.

Η Κέρκυρα στην επανάληψη έδειξε σημάδια ανάκαμψης και ισοφάρισε με τέρματα των Γεωργακόπουλου στο 80' και Χιντζίδη στο 83'.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Γρηγογίου): Κουτσαβασίλης, Βενέτης, Ντιμιτρόβσκι, Γκόμεζ, Ζαραδούκας, Σιόντης, Ναζίμ, Ζορμπάς, Γεωργίου, Επστάιν, Ροζάριο.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Ανδρεόπουλος, Αρναρέλλης, Ιωάννου, Κόντος, Χιντζίδης, Γεωργακόπουλος, Σπίνουλας, Ντιόγκο, Παμλίδης, Γρομητσάρης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μαντζουράκης): Κυριακίδης (61’ Κριστιάνο), Κούσας (69’ Χαντάκιας), Μάκος, Μύγας (78’ Γιαννιώτης), Τσοκάνης, Παπάζογλου, Πάουλο (78’ Βασιλούδης), Φερέιρα (59’ Μουνιός), Τομανέ (69’ Κλέσιο), Ουάρντα (74’ Ρόσα), Μαρκόβσκι (46’ Ρότσα).

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Κοκκαλάνης εξασφάλισε την πρόκριση για το Παρίσι!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!