Αστέρας Τρίπολης: Έριξε… τριάρα στην Καμπούρ

Θετικό ήταν το δεύτερο… δείγμα από την ομάδα του Μάκη Χάβου στην Ολλανδία, καθώς επιβλήθηκε 3-1 της Καμπούρ.

Οι Αρκάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Ιωαννίδη, έπειτα από ωραία κίνηση από τα δεξιά. Μάλιστα, τρία λεπτά αργότερα, ο Νίκος Καλτσάς με όμορφη λόμπα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Αστέρας Τρίπολης δεν… σήκωσε το «πόδι» από το… γκάζι και στο 34’ ο Ιωαννίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έγραψε το 3-0. Το μόνο που κατάφερε η Καμπούρ ήταν να μειώσει στο 84’ με τον Μπλάκσον.

Αστέρας Τρίπολης: Κοσίτσκι, Μπέρτος, Τριανταφυλλόπουλος, Κουρμπέλης, Γιαννούλης, Χαμντανί, Δημούτσος, Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Μάσα, Ιωαννίδης.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αθανασιάδης, Ίγκορ, Σεφίλ, Τσιώλης, Κώτσιρας, Πότσι Τσάβες, Στανισάβλιεβιτς, Νίκο Φερνάντες, Γκοντό, Παπαγγελής, Μακροστέργιος, Νάτσης.

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)