Τριάρα από τη Μαλίν ο Ηρακλής

Ο «γηραιός» ήταν κακός στη φιλική αναμέτρηση με τη Μαλίν στο Βέλγιο και ηττήθηκε με 3-0.

Ο Ηρακλής δεν μπόρεσε να δείξει κάτι καλό στο βίντεο, προβλημάτισε με την εικόνα του και δίκαια έχασε με το βαρύ 3-0.

Οι παίκτες του Νίκου Παπαδόπουλου ξεκίνησαν δυνατά χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με Περόνε και Λεοζίνιο στο ξεκίνημα ωστόσο μόλις στο 10’ ο Ζιαμπάρης υπέπεσε σε πέναλτι του οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ματίς ένα λεπτό αργότερα.

Στο 23’ ο Βανλεμπέργκε με μακρινό σουτ έπιασε στον ύπνο τον Πέρνις που είχε κακή θέση και έκανε το 2-0 .

Στο δεύτερο μέρος ο Νίκος Παπαδόπουλος έκανε πολλές αλλαγές, οι οποίες ωστόσο δεν βοήθησαν με αποτέλεσμα να δεχτεί και τρίτο γκολ (87’) από τον Κρουαζέ.

Ηρακλής Α’ ημίχρονο: Πέρνις, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Σαραμαντάς, Κυριακίδης, Ανδρεόπουλος, Ιντζόγλου, Περόνε, Λεοζίνιο, Μοντέιρο, Πασάς.

Ηρακλής Β’ ημίχρονο : Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Τσότρας, Στάμου, Κυριακίδης , Καλφούντζος, Αμαραντίδης, Ρόττας, Αγγελόπουλος, Μπικιάρης, Δούμτσιος (αγωνίστηκαν επίσης και οι Ρούσσος, Λάσκαρης)

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα