Αυτός ναι, ήταν ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλός ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο και με τα γκολ των Πέλκα και Μακ έφτασε στη νίκη με 2-0 απέναντι στον απογοητευτικό Αστέρα Τρίπολης.

Ο Δικέφαλος ήθελε να συνδυάσει το καλό αποτέλεσμα της Λεωφόρου την προηγούμενη αγωνιστική με νίκη μπροστά στο κοινό του και τα κατάφερε καθώς πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στον Αστέρα, ενώ απέδωσε πολύ καλό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο.

Οδηγούμενος από έναν πολύ καλό Πέλκα ο Δικέφαλος επέστρεψε στις νίκες στην Τούμπα, και στο πρώτο ημίχρονο είχε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει πολλά τέρματα. Ο νεαρός ηγέτης του ΠΑΟΚ, ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 17’ όταν με έξοχη κίνηση απέφυγε τον Μπαντή και δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 1-0.

Ο ΠΑΟΚ συνέχιζε να είναι απειλητικός την ίδια ώρα που ο Αστέρας δεν έπειθε ότι μπορεί να απειλήσει.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε με τον ΠΑΟΚ να περιμένει τον αντίπαλό του, αλλά τον Αστέρα να κάνει ανούσιες προσπάθειες για να πετύχει κάποιο γκολ. Το γκολ τελικά μπήκε αλλά για τον ΠΑΟΚ, με τον Μακ να δέχεται την έξοχη ασίστ από τον Κάτσε και με ωραία προσπάθεια νίκησε για δεύτερη φορά τον Μπαντή.

Ο ΠΑΟΚ ξανάρχισε να απειλεί κι έχασε σπουδαίες ευκαιρίες με τους Μακ (δοκάρι), Μυστακίδη και Χατζηϊσαΐα (άουτ) ωστόσο το σκορ δεν άλλαξε με το Δικέφαλο να επιστρέφει στις νίκες στην Τούμπα.

ΠΑΟΚ: Βελλίδης, Βίτορ, Χατζηισαΐας, Τζαβέλλας, Λέοβατς (82' Κοροβέσης), Τσίμιροτ, Πέλκας, Άντονις (72' Τζιόλης), Κίτσιου (61' Κάτσε), Μακ, Μυστακίδης

Αστέρας: Μπαντής, Παντελιάδης, Αλόκο, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Λούι (80' Φούντας), Χαμντανί, Ντουντού (46' Μούκαμ), Δημούτσος, Μάσα (61' Ιωαννίδης), Μπερτόλιο

Θυμηθείτε εδώ τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα από το Onsports.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον