Πλατανιάς - Ολυμπιακός 1-1: Στάση... Περιβόλια

Την πρώτη του απώλεια στο φετινό πρωτάθλημα είχε ο Ολυμπιακός που έμεινε στο 1-1 με τον Πλατανιά στα Χανιά - Ο Ράμος άνοιξε το σκορ πριν ισοφαρίσει ο Φορτούνης στο δεύτερο ημίχρονο

Οι Πειραιώτες λοιπόν αφού έσπασαν το σερί των 16 διαδοχικών επιτυχιών στο ελληνικό πρωτάθλημα φτάνοντας τις 17 δεν κατάφεραν να διευρύνουν κι άλλο το σερί τους.

Από την άλλη οι Κρητικοί πανηγύρισαν ένα σπουδαίο αποτέλεσμα παίζοντας μαζική άμυνα στο δεύτερο μέρος του αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός δεν ήταν καλός και η ομάδα του Παράσχου ήταν πολύ απειλητικοί. Μάλιστα ο Ράμος στο 35' μετά από κακή αντίδραση της «ερυθρόλευκης» άμυνας ξέφυγε από τον Σαλίνο και με δυνατό δεξί σουτ νίκησε τον Ρομπέρτο για το 1-0.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι Πειραιώτες πίεσαν πάρα πολύ όμως δεν κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν καθώς έπεσαν πάνω στον εξαιρετικό Σωτηρίου.

Στο δεύτερο μέρος το συγκρότημα του Μάρκο Σίλβα μπήκε αποφασισμένο στο γήπεδο για να φτάσει τουλάχιστον στην ισοφάριση. Παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν τη συντριπτική κατοχή της μπάλας, δεν μπορούσαν να απειλήσουν ιδιαίτερα. Στο 72' όμως ο Φορτούνης μετά το σουτ του Ντουρμάζ και την ασθενή απόκρουση του Σωτηρίου έφερε το ματς στα ίσα.

Η συνέχεια ήταν πάντοτε στο ίδιο σκηνικό με όλο τον Πλατανιά πίσω και τον Ολυμπιακό να προσπαθεί αλλά να μην μπορεί να φτάσει στο γκολ της νίκης. Η πιο καλή στιγμή των πρωταθλητών ήταν στο 89' αλλά η κεφαλιά του Πουλίδο σταμάτησε και πάλι στον Σωτηρίου.

Θυμηθείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα στο Onsports.

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι