Ατρόμητος - Πανθρακικός 1-2: Επιτέλους νίκη για τον Πανθρακικό!

Την πρώτη του νίκη πέτυχε ο Πανθρακικός στο φετινό πρωτάθλημα της Super League. Οι παίκτες του Δημήτρη Ελευθερόπουλου ήταν καλύτεροι, και παρότι ισοφαρίστηκαν στο 78' κατάφεραν να απαντήσουν άμεσα με γκολ του Ηλιάδη παίρνοντας ένα σπουδαίο διπλό στο Περιστέρι με 2-1. Βυθίστηκαν ακόμα πιο πολύ οι Περιστεριώτες.

Ο Πανθρακικός πριν τη σημερινή αναμέτρηση ήταν η μόνη ομάδα χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, ωστόσο αυτό δεν ισχύει πια καθώς οι Θρακιώτες πήραν μια αντρίκεια νίκη μέσα στο Περιστέρι επί του Ατρομήτου. Οι παίκτες του Δημήτρη Ελευθερόπουλου έδειχναν να θέλουν περισσότερο το παιχνίδι από τους γηπεδούχους οι οποίοι παρέμειναν στους 9 βαθμούς με 9 ήττες.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν κακό, με καμία εκ των δύο ομάδων να δημιουργούν κάποια αξιόλογη φάση. Ο Πανθρακικός άνοιξε τελικώς το σκορ λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου έπειτα από κόρνερ του Χαβίτο και προβολή του Μελίσση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός συνεχίστηκε να είναι μέτριος με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε το πολυπόθητο 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 78' ο Ατρόμητος έφτασε στην ισοφάριση με απευθείας χτύπημα φάουλ του Ναπολεόνι δίνοντας μεγάλο ενδιαφέρον στο ματς. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο απάντησαν... άμεσα με τον Ηλιάδη να παίρνει σκοράρει στο κενό τέρμα έπειτα από εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια του Ντιγκινί.

Ο Ατρόμητος πίεσε για την ισοφάριση, η άμυνα του Πανθρακικού όμως κράταγε με... νύχια και με δόντια το διπλό, το οποίο τελικώς ήρθε.

Θυμηθείτε εδώ το Live του αγώνα όπως σας προσέφερε το Οnsports.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός και Περιστέρι – Τενερίφη
Παναθηναϊκός AKTOR: Πέντε χρόνια από τον θάνατο του Θανάση Γιαννακόπουλου – Η συγκινητική ανάρτηση
«Μάξι, παικτάρα, τριφυλλάρα – Στο Top-3 ο Φορτούνης»: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Ντεσάν επιβεβαίωσε το «άκυρο» για τους Ολυμπιακούς Αγώνες - Τι συμβαίνει με Εμπαπέ