Σούπερ ματς στα Γιάννενα, 2-2 ΠΑΣ και Ηρακλής

Μετά από ένα παιχνίδι με συγκλονιστική εξέλιξη και γκολάρες, ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Ηρακλής έμειναν στο 2-2 στους «Ζωσιμάδες»

Οι δύο ομάδες πρόσφεραν συναρπαστικό θέαμα για τα ελληνικά δεδομένα σε όσους πήραν την απόφαση να σπαταλήσουν τον χρόνο τους Κυριακή απόγευμα για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι.

Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, καθώς κάθε αντίπαλος είχε από ένα ημίχρονο, ενώ σημειώθηκαν ορισμένα από τα ομορφότερα γκολ που έχουν επιτευχθεί μέχρι τώρα στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 32' με το πρώτο φετινό γκολ του Μπράνα Ίλιτς, με τον Σέρβο να εκμεταλλεύεται κεφαλιά-πάσα του Μιχάλη Μανιά και να νικά τον Περνίς.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση όμως και με υπέροχο πλασέ του Βέλλιου έφεραν το ματς στα ίσα τρία λεπτά μετά. Αυτό ήταν το δεύτερο σερί γκολ του 23χρονου επιθετικού στη Σούπερ Λίγκα.

Κάτι παρόμοιο συνέβη και στο δεύτερο ημίχρονο... Ήταν το 62ο λεπτό του αγώνα όταν ο Χρυσοβαλάντης Κοζορώνης εκτέλεσε αριστοτεχνικά ένα φάουλ κι έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον ΠΑΣ. Αλλά ξανά μετά από ένα τρίλεπτο, ο Ηρακλής ισοφάρισε μ' ένα εκπληκτικής ομορφιάς γκολ του Παύλου Κυριακόπουλου ο οποίος σούταρε περίπου από τα 30 μέτρα κι έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» του Βελλίδη.

Τελικά αυτό έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα με τους δύο αντιπάλους να έχουν μπροστά τους πλέον την διακοπή για να παρουσιάσουν βελτιωμένο πρόσωπο στη συνέχεια.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι