Δέκα λεπτά... Μπάρτσα ο Λεβαδειακός

Ο Λεβαδειακός με μία επική ανατροπή από το 83' και μετά νίκησε 3-1 τον Πανθρακικό εκτός έδρας με πρωταγωνιστή τον Μάντζιο

Για ογδόντα λεπτά οι Βοιωτοί ζορίζονταν πολύ από τους ακρίτες, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καταιγιστικοί και μ' ένα μυστήριο τρόπο... παίζοντας σαν μία μικρή Μπαρτσελόνα έφυγαν με τους τρεις βαθμούς από την Κομοτηνή.

Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 30' οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα όταν ο διαιτητής Βάτσιος έδωσε ένα ανύπαρκτο πέναλτι και ο Ροτζέριο Μάρτινς σκόραρε.

Στο 83' οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα μετά από ασίστ του Μάντζιου και πλασέ του Γιακουμάκη. Τέσσερα λεπτά μετά ο Λεβαδειακός κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Ποτουρίδη και το εκτέλεσε ο Μάντζιος για το 2-1. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον βετεράνο στράικερ στο 90'.

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μπαϊκαρά (85’ Μαρκόπουλος), Ποτουρίδης, Μελίσσης, Σέρφα, Μεχία, Μάρτινς, Βάλτερ (73’ Λαδάκης), Χαβίτο, Χασομέρης (62’ Παπαγεωργίου), Ντιγκινί.

Λεβαδειακός: Τσιντώτας, Τριποτσέρης, Στάθης, Μιλιάζες, Εντουίν, Μουλόπουλος (76’ Θέος), Γιακουμάκης, Γιάχιτς (66’ Νικολάου), Μάντζιος, Φαβάλι (66’ Μπελγκαζουανί), Ναβάρο.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του ματς στο Onsports:

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι