Ηρακλής - Πανιώνιος 0-1: Απότομη προσγείωση!

Ο Γηραιός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αλλά ο Πανιώνιος βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και «άλωσε» το «Καυταντζόγλειο», νικώντας 1-0!

Μπορεί ο Ηρακλής να επέστρεψε ιδανικά στη SuperLeague, επικρατώντας 1-0 της Καλλονής στην πρεμιέρα και ο Πανιώνιος να είχε ηττηθεί 3-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης» χωρίς να πείσει, όμως στο «Καυταντζόγλειο» στο μεταξύ τους ματς τα πράγματα ήταν διαφορετικά.

Οι Νεοσμυρνιώτες απέδειξαν στον Γηραιό ότι θα πρέπει να παλέψει περισσότερο για να καθιερωθεί ξανά στη μεγάλη κατηγορία και παρότι δεν ήταν καλύτεροι στο γήπεδο, απέδρασαν με το «διπλό» από τη Θεσσαλονίκη!

Ο Ηρακλής ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, πλήρωσε όμως ακριβά την αστοχία του και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους δέχθηκε το γκολ που τον ανάγκασε στην πρώτη φετινή του ήττα.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Μπακασέτας πέτυχε το μοναδικό τέρμα του αγώνα, με τον Πανιώνιο να τραβιέται πίσω προστατεύοντας το προβάδισμά του ακόμη και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αργυρόπουλου στο 62’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)