Γλίτωσε τη γκέλα… με γκέλες!

Φοβερή εξέλιξη στο ΟΑΚΑ με τον Ολυμπιακό να επικρατεί 2-0 του Λεβαδειακού, ανοίγοντας το σκορ με το πιο «τρελό» γκολ της σεζόν!

Μέχρι το 80ο λεπτό στο Ολυμπιακό Στάδιο ο Λεβαδειακός φαινόταν να κρατάει… αγκαλιά τη «λευκή» ισοπαλία απέναντι στον Ολυμπιακό. Παίζοντας εξαιρετικά στην άμυνα οι Βοιωτοί κράτησαν τους «ερυθρόλευκους» μακριά από τον Τσιντώντα, ενώ όποτε χρειάστηκε να επέμβει ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού το έκανε με άψογο τρόπο, λέγοντας «όχι» σε Πάρντο και Χάρα!

Ωστόσο, η τύχη χαμογελάει στους… τολμηρούς και ο Ολυμπιακός δικαιώθηκε για την επιμονή του με περίεργο τρόπο. Στο 89’ ο Ρομέου επιχείρησε να απομακρύνει τη μπάλα, το έκανε με δύναμη και η στρογγυλή θεά χτύπησε στον Μιλιβόγεβιτς, πήρε απίστευτη τροχιά και ξεγελώντας τον Τσιντώντα κατέληξε στα δίχτυα του Λεβαδειακού!

Ένα λεπτό αργότερα ο Ολυμπιακός με νέα κόντρα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Ο Φορτούνης σούταρε από μακριά, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και πήρε ύψος, πέρασε πάνω από τον τερματοφύλακα των Βοιωτών και κατέληξε στα δίχτυα.