Νίκη Αστέρα επί ΠΑΣ με γκολάρα Σκούρτη

Με γκολ του Σκούρτη μόλις στο 2ο λεπτό, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο «Θόδωρος Κολοκοτρώνης».

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 35΄, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε ο Τσάβες απέκρουσε ο Κοσίτσκι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης): Κοσίτσκι (60΄ Θεοδωρόπουλος), Ζησόπουλος (46΄ Μουκάμ), Παντελιάδης (64΄ Κυριακόπουλος), Αλόκο (46΄ Σανκαρέ), Τορμένα (46΄ Γκοϊάν), Βάτο (46΄ Ιγκλέσιας), Ντούντου (46΄ Χαμντανί), Δημούτσος (46΄ Μάσα), Σκούρτης (46΄ Μπερτόλιο), Φούντας (46΄ Λανθαρότε), Μπαράλες (41΄ Γιάννου).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Αυγενικού, Καρανίκας, Μπέριος, Ναδάλες, Ακόστα, Τσουκαλάς, Τζημόπουλος, Ίλιτς, Τσάβες, Μανιάς.
Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Περιστερίδης, Μυρθιανός, Σαπαλίδης, Ηλιάδης, Κρητικός, Κοζάκης, Κοζωρώνης και Γαρουφαλιάς.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι