Μοιρασμένα... κουκιά για Ηρακλή και Παναιτωλικό

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν οι δυο ομάδες με τους Αγρινιώτες να χάνουν πέναλτι και την ευκαιρία για νίκη στις καθυστερήσεις!

Με τον βαρύ αγωνιστικό χώρο να κάνει δύσκολο το έργο των δυο ομάδων Ηρακλής και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Ο «Γηραιός» μπήκε πιο δυνατά στο ματς και έχασε την πρώτη ευκαιρία στο 2’ με τον Λουκίνα ενώ στο 16’ ο Χαντί έχασε νέα ευκαιρία να δώσε προβάδισμα στους Θεσσαλονικείς.

Ακολούθησαν δυο ευκαιρίες του Παναιτωλικού στο 19’ και στο 25’ με τον Ηρακλή να καταφέρνει να ανοίξει το σκορ τελικά στο 46’ όταν ο Στάμου με γυριστό σουτ έπειτα από κόρνερ του Πουρτουλίδη νίκησε τον Κυριακίδη.

Οι Αγρινιώτες αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση στο 83’ με τέρμα του Μάκου, ενώ στις καθυστερήσεις θα μπορούσαν να «κλέψουν» τη νίκη αν ο Κούσας δεν έστελνε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι από το σημείο του πέναλτι.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Πέρνις (Χουάντερσον 46′), Μπουκουβάλας (Κάσσος 46′), Σαραμαντάς (Πασάς 46′), Ζιαμπάρης (Στάμου 46′), Μπαρτολίνι (Καρασαλίδης 46′), Ιντζόγλου (Πουρτουλίδης 46′), Λάζαρ (Ζαμπάζης 46′-Αμαραντίδης 87′), Χαντί (Μπουλούτ), Κυριακίδης (Ρομάνο 46′), Τσιλιανίδης (Βέλλιος 46′), Λουκίνας (Περόνε 46′-Αβραμίδης 87′)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λιονέλ Πόντες): Στεφανάκος (Κυριακίδης 46′), Κουτρουμάνος, Κέβιν, Κούσας, Μπεχαράνο, Παπουτσογιαννόπουλος, Βιγιαφάνες, Κάπελ, Μαλεζάς, Μύγας, Βασιλείου

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι