Καταιγιστικός ο Πανθρακικός

Με τέσσερα τέρματα φιλοδώρησε την Καβάλα η ομάδα του Εμάνουελ Ρόκα, ξεκινώντας εντυπωσιακά τα φιλικά προετοιμασίας

Με το επιβλητικό 4-0 επί της Καβάλας ξεκίνησε την προετοιμασία του ενόψει της νέας σεζόν ο Πανθρακικός. Η ομάδα της Θράκης έδειξε εξαιρετικά στοιχεία και ο Εμάνουελ Ρόκα έμεινε ικανοποιημένος από την πρώτη φετινή εικόνα των παικτών του σε φιλικό.

Στο 28ο λεπτό ο Νικόλτσης «άνοιξε» το σκορ ενώ στο 35’ ο Ντιγκινί έκανε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρόκα άλλαξε τελείως την 11αδα του και οι... φρέσκοι παίκτες του Πανθρακικού πέτυχαν ακόμη δυο τέρματα. Στο 64’ ο Ίγκορ με κεφαλιά έκανε το 3-0 και δέκα λεπτά αργότερα με ωραίο σκαφτό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις του Πανθρακικού:

Πρώτο ημίχρονο: Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Σερφά, Ποτουρίδης, Παπαχρήστος, Σέτι, Ροτζέριο, Ντιγκινί, Μουδούρογλου, Χασομέρης, Νικόλτσης.

Δεύτερο ημίχρονο: Αθανασιάδης, Ζδράβος, Σερφά (60’ Μπουγαΐδης), Μελίσσης, Χρήστου, Ηλιάδης, Ψάλτης (75’ Λαδάκης), Τζάνης (80’ Παπαρούνας), Βάλτερ, Μαρκόπουλος, Ίγκορ.

Επίθεση με καυστικό οξύ: Στην εντατική 26χρονος διεθνής ποδοσφαιριστής (vid)
Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Οι διαιτητές του καθοριστικού Game 5
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι και Παρί Σεν Ζερμέν-Ντόρτμουντ
NBA: Νέο break οι αγριεμένοι Τίμπεργουλβς στο Ντένβερ, στα «σχοινιά» οι Πρωταθλητές!