Ξεμούδιασμα χωρίς… σταματημό!

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός στο πρώτο του φιλικό για τη νέα σεζόν, διασύροντας 10-0 την Άρνεμ στην Ολλανδία!

Το «συγκρότημα» του Γιάννη Αναστασίου, παρά το γεγονός πως έδωσε το πρώτο του… τεστ για τη νέα αγωνιστική περίοδο και συνήθως δεν μπορούν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα, παρά μόνο για τη τεχνική ηγεσία και το επίπεδο ετοιμότητας της ομάδας, έδειξε πως βρίσκεται στην σωστή… οδό, ενόψει των προκριματικών του Champions League.

Χατ τρικ πέτυχε ο Μπεργκ, δύο γκολ ο Πέτριτς, που είχε και δύο ασίστ, άλλα δύο γκολ ο Κλωναρίδης, ενώ ξεχώρισε ο Νίκος Καλτσάς με την εμφάνισή του για 45 λεπτά, πετυχαίνοντας ένα τέρμα και έχοντας μια ακόμα ασίστ. Στον αντίποδα θετικοί ήταν οι Βέμερ και Λουντ, οι οποίοι μάλιστα συνεργάστηκαν σε ένα από τα γκολ, με τον Γερμανό να δίνει την ασίστ και τον Φινλανδό να σκοράρει.