Σκόραρε ο Μπεργκ! (video)

Ο φορ του Παναθηναϊκού έβαλε μπροστά στο σκορ τη Σουηδία απέναντι στο Μαυροβούνιο στο 38ο λεπτό!

Το όγδοο γκολ της καριέρας του με την εθνική Σουηδίας πέτυχε το βράδυ της Κυριακής ο Μάρκους Μπεργκ, βάζοντας μπροστά στο σκορ την πατρίδα του στο ματς με το Μαυροβούνιο για τα προκριματικά του Euro 2016.

Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού υποδέχθηκε τη σέντρα του Έκνταλ και με κεφαλιά έκανε το 1-0 στο 38ο λεπτό του αγώνα, δίνοντας προβάδισμα στους Σκανδιναβούς.

Δυο λεπτά αργότερα ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έκανε το 2-0 για τους Σουηδούς και ο ίδιος ποδοσφαιριστής το 3-0 πριν το ημίχρονο.