ΟΦΗ-Εργοτέλης 3-3

Φιλική ματσάρα στο Γεντί Κουλέ, με ΟΦΗ και Εργοτέλη να αναδεικνύονται ισόπαλοι 3-3. Οι δύο ομάδες μετά την απόφαση του Σταύρου Κοντονή, να αναστείλει το πρωτάθλημα, αποφάσισαν να δώσουν ένα φιλικό, για να ξεφύγουν από την απραγία του Σαββατοκύριακου.

Ο Νίκος Αναστόπουλος ξεκούρασε τους παίκτες που έχουν συνεχόμενα παιχνίδια και έδωσε την ευκαιρία στους …νέους που ακόμη όμως δεν έχουν δελτίο, να παίξουν ποδόσφαιρο, έστω και σε φιλικό.

Από πλευράς γηπεδούχων, οι Σαββίδης και Μαρτσάκης άφησαν καλές εντυπώσεις και έδειξαν ότι μπορούν να βοηθήσουν στην δύσκολη συνέχεια.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9΄με τον Μαρτσάκη με πλασέ . Ο  Περογαμβράκης,  στο 15΄διπλασιάσε τα τέρματα της ομάδας του. Από εκεί και πέρα, ο Εργοτέλης πήρε τον έλεγχο του παιχνίδιού.  Στο 26΄ ο Ολαϊτάν από τα 11 μέτρα δεν αστόχησε και μείωσε σε 2-1 για τον Εργοτέλη. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Εργοτέλης ισοφάρισε. Ο Ολαιτάν σέντραρε  και ο Ρουσσάκης στην προσπάθεια να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Αγριμάκη.

Η «καταιγίδα» των γκολ, συνεχίστηκε….. Στο 36΄ο  Περογαμβράκης ανατράπηκε από τον Καβουσάκη κερδίζοντας πέναλτι. Ο Μαρτσάκης ανέλαβε την εκτέλεση με τον Καβουσάκη να αποκρούει, όμως στην επαναφορά ο Μαρτσάκης έκανε το 3-2.  Στο 41΄ ο Ολαιτάν με ωραία προσπάθεια ισοφάρισε σε το 3-3!

Οι συνθέσεις

ΟΦΗ: Αγριμάκης(80’ Γιαγκόζης), Τσουκάνης, Σαββίδης(70’ Ροβίθης), Αποστολόπουλος, Περογαμβράκης, Γεωργόπουλος, Μαρτσάκης(46΄Μαραθιανός) , Κρητικός, Χύζι, Ρουσσάκης, Τουγλής(41’ Μανιδάκης)

Εργοτέληςq Καβουσάκης, Ρέντζας Πίτσος, Φιντέλεφ, Κοζορώνης, Γκέντσογλου, Καζναφέρης, Μπρούνο, Καλέ, Ολαϊτάν, Γιουσούφ

Στο δεύτερο ημίχρονο, στην θέση των Ρέντζα, Μπρούνο, Πίτσου, Κοζορώνης Ολαϊτάν και Καλέ, πέρασαν οι Λουβιόν, Λυκογιάννης, Μπουρσέλης, Χαντι και Χουλά

Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι