Χριστόπουλος: «Δεν μας πήγε τίποτα»

Ο Γιάννης Χριστόπουλος ήταν απογοητευμένος από την παρουσία της ομάδας του στην εκτός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό με 3-0.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο προπονητής του Πλατανιά στη συνέντευξη Τύπου του αγώνα στη Λεωφόρο:

«Η στρατηγική που είχαμε σε αυτό το παιχνίδι ήταν να προσπαθήσουμε να κρατήσουμε το μηδέν πίσω ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Για να είμαστε στο σκορ στην πρώτη ώρα αγώνα και στο τελευταίο μισάωρο να χτυπήσουμε. Δεν μας πήγε τίποτα όπως το θέλαμε. Και στα δύο ημίχρονα δεχτήκαμε δύο εύκολα και φτηνά γκολ. Η αμυντική μας γραμμή και οι αμυντικοί είναι η δύναμή μας. Δυστυχώς σήμερα δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα. Αυτό συμβαίνει όμως στο ποδόσφαιρο. Ήταν δύσκολο να αντιδράσουμε στο 1-0 και το 2-0. Κάναμε κάποιες αλλαγές και για το ροτέισον με δύο δύσκολα παιχνίδια που ακολουθούν. Δεν πετύχαμε κάποιο γκολ, παρά τις δύο ευκαιρίες που είχαμε μετά τα γκολ του Παναθηναϊκού. Δεν μας πήγε το παιχνίδι και συνεχίζουμε στα επόμενα παιχνίδια».