«Βολική» ισοπαλία

Την παραμονή του και μαθηματικά εξασφάλισε ο Πανιώνιος, καθώς πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0) που ήθελε κόντρα στον Πανσερραϊκό.

Το παιχνίδι της Νέας Σμύρνης αναμένεται να ξεχαστεί πολύ γρήγορα, καθώς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να μην παρουσιάσουν καλό θέαμα. Τα «Λιοντάρια» ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Παπάζογλου με δεύτερη κίτρνη κάρτα στο 91’. Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή.

Ο Πανιώνιος ήταν αυτός που μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και θέλησε να πετύχει ένα γρήγορο τέρμα, αλλά το σουτ του Σιόβα στο 10’ πέρασε άουτ, ενώ στο 22’ το σουτ του Μπάλαμπαν βρήκε σε ετοιμότητα τον Φερνάντες.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σάμαρης επιχείρησε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, ενώ ανάλογη εξέλιξη είχε και το σουτ του Μήτρογλου στο 33’. Ωστόσο, ο Πανσερραϊκός ήταν αυτός που έφτασε πιο κοντά στο γκολ, όταν στο 41’ το φάουλ του Λεοζίνιο σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Πρελ και στην επαναφορά ο Νταλέ δεν κατάφερε να κάνει το σουτ όπως θα ήθελε και η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε ακόμα περισσότερο. Στο 51’ ο Μήτρογλου έκανε το σουτ, αλλά ο Φερνάντες μπλόκαρε, ενώ εννέα λεπτά πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, ο Μήτρογλου και πάλι δεν κατάφερε να βρει στόχο, έπειτα από μπαλιά του Ριέρα.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τάσος Παπάζογλου αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με παίκτη λιγότερο για τα εναπομείναντα δύο λεπτά.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.