Κέρκυρα: «Εξάρα» στους Νέους (photos)

Οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου «φιλοδώρησαν» με έξι τέρματα την Κ20 στο… οικογενειακό διπλό

Χωρίς να αντιμετωπίσουν καμία δυσκολία οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου επικράτησαν με το ευρύ 6-1 της ομάδας Νέων της Κέρκυρας στο «οικογενειακό» φιλικό που διεξήχθη το Σάββατο (22/11). Το σκορ για τους «μεγάλους» άνοιξε στο 14’ ο Κόντος, με τον Καϊκούτ στο 20’ να κάνει το 2-0. Το τρίτο τέρμα σημείωσε ο Γεωργακόπουλος στο 26’, ενώ στο 32’ «χτύπησε» και πάλι δίνοντας «αέρα» τεσσάρων γκολ στην ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γρηγορίου κατέβασαν… ταχύτητα και πέτυχαν δυο γκολ, με τον Μεντή στο 51’ και τον Καϊκούτ στο 72, ενώ 10 λεπτά νωρίτερα είχε μειώσει προσωρινά ο Γαστεράτος. Μάλιστα, αξίζει να σημειωθεί πως διαιτητής του ματς ήταν ο προπονητής τερματοφυλάκων των «μεγάλων», Χρήστος Βάσαλος. Τέλος, για την Κυριακή (23/11) στις 3 στον Πλάντραφο, η Κέρκυρα θα αντιμετωπίσει σε φιλικό αγώνα τον Θεσπρωτό Ηγουμενίτσας.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχ. Γρηγορίου): Σαμπανίδης, Παρασκευαϊδης, Μαραγκός, Μπεν Σαμπάτ, Κρητικός, Μεντής, Κόντος, Ζορμπάς, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος, Καϊκούτ.

ΝΕΟΙ (Ν. Καμμένος): Κουτζαβασίλης, Τσιάβος, Φωτεινός, Ντόντας, Καρβούνης, Κουλούρης, Γαστεράτος, Πιέρρης, Μπάρι, Μαβίλης, Γρηγοράκης. Έπαιξαν και οι: Πισσιάνης, Βασιλάκης, Κουρτελέσης, Κεχαγιάς, Μελίδης, Ρόντος, Κάντας. Ίσερης, Σοφός, Λεπενιώτης, Νόκας, Κορμπάς.

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι