Αστέρας Τρίπολης: «Πάγωσαν» με Ρόλε

Το φιλικό παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με την Κ20 του συλλόγου, σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Μάρτιν Ρόλε στην κάτω γνάθο.

«Ξινό» βγήκε στον Στάικο Βεργέτη του φιλικό του Αστέρα Τρίπολης με την ομάδα Κ20 των Αρκάδων. Στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού ο Μάρτιν Ρόλε υπέστη κάταγμα κάτω γνάθου και χρήζει άμεσης χειρουργικής επέμβασης. Αυτό σημαίνει πως ο Αργεντινός θα χάσει το παιχνίδι της επερχόμενης αγωνιστικής με τον ΠΑΟΚ αλλά πιθανότατα και το ευρωπαϊκό ματς που ακολουθεί με τη Μπεσίκτας την ερχόμενη Πέμπτη (27/11).

Από κει και πέρα, στο φιλικό παιχνίδι με την Κ-20 οι δύο προπονητές (Στάικος Βεργέτης και Μίλαν Πάβλοβιτς) χρησιμοποίησαν από μία ενδεκάδα σε κάθε ημίχρονο, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στη διάθεση τους. Το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε με τέρματα που σημείωσαν οι Παντελιάδης, Πάρα, Μάσα, Τσοκάνης, Ουσέρο, Μπακασέτας, ενώ για την Κ-20 σκόραρε ο Τριανταφύλλης

Για την ανδρική ομάδα ήταν σημαντικό ότι έπαιξαν στο πρώτο ημίχρονο Κουρμπέλης, Γκόιαν και στο δεύτερο ο Τιε Μπι, ενώ για την ομάδα νέων είναι πάντα μία σημαντική εμπειρία να αγωνίζεται με την ανδρική ομάδα.

Παράλληλα με το φιλικό παιχνίδι, ο Τζέρυ Ούγκεν προπονούσε τους τερματοφύλακες του Αστέρα με τις πάντα απαιτητικές του ασκήσεις.

Για τον Αστέρα άρχισαν οι: Θεοδωρόπουλος, Λούι, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Γκόιαν, Κουρμπέλης, Μάσα, Μουνάφο, Πάρα, Ρόλε (Γιαννιώτας), Νίκο Φερνάντεθ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Μπαντής, Άσεν, Κυριακόπουλος, Τιε Μπι, Σανκαρέ, Τσοκάνης, Μπακασέτας, Ουσέρο, Μπαράλες, Ντιμπολά, Παπαχρήστος.

Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga
Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»