Αστέρας Τρίπολης: «Εφτάρα» στους Νέους με Κουρμπέλη (photos)

Με 7-1 επικράτησαν των «μικρών» οι παίκτες του Στάικου Βεργέτη – Στη σχολή τερματοφυλάκων ο Ούγκεν

Στην ευχάριστη θέση να έχει ξανά στη διάθεσή του τους Κουρμπέλη και Μπαράλες βρίσκεται ο Βεργέτης, που χρησιμοποίησε αμφότερους στο οικογενειακό διπλό με τους Νέους την Τετάρτη (8/10). Η πρώτη ομάδα του Αστέρα Τρίπολης λοιπόν επιβλήθηκε 7-1 των «μικρών» με τους Βεργέτη και Πάβλοβιτς να δοκιμάζουν αρκετά σχήματα και συστήματα δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές.

mesa5 copy

Το σκορ άνοιξε για τους «μεγάλους» μόλις στο 3’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μπαράλες, ενώ στο 33’ μετά από σέντρα-σουτ του Μπαράλες ο Φερνάντεθ με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0, με τον Μπακασέτα ύστερα από σέντρα του Γιαννιώτα να γράφει το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο 45λεπτο τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Μάσα που σημείωσε τρία σερί τέρματα (42’, 65’, 68’), κάνοντας το 6-0. Το τελευταίο τέρμα της ανδρικής ομάδας σημείωσε ο Ντιμπολά στο 72΄λεπτό, ενώ για τους νέους είχε μειώσει δύο λεπτά νωρίτερα ο Βελίσσαρης. Τέλος, δοκάρι για τους «μικρούς» είχε ο Χρήστου στο δεύτερο ημίχρονο.

Αστέρας: Μπαντής, Κιτόκο, Παπαχρήστος, Κυριακόπουλος, Σανκαρέ, Τσοκάνης, Γιαννιώτας, Ουσέρο, Μπαράλες, Νίκο Φερνάντεθ, Μπακασέτας. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Θεοδωρόπουλος, Λούι, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Ντιμπολά, Μάσα, Μούκαμ.

Κ-20: Κόκκαλης, Γογωνάς, Παπαγγελής, Καστριτσέας, Μάνος, Βελίσσαρης, Μαργαρίτης, Τσιώλης, Γαρυφαλλόπουλος, Διγαλάκης, Γκρόσιος. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Στεφανίδης, Παπαπέτρου, Μπάκος, Βαζούκης, Ζήσης, Χαδιάρης, Συρεγγέλας, Τριανταφύλλης, Τσόφλιος, Σαλαπάτας, Χρήστου.

Επίσης, αξίζει να σημειωθεί πως οι Πάρα και Μουνάφο συνέχισαν το πρόγραμμα θεραπείας τους και τις επόμενες ημέρες θα ενταχθούν κανονικά στις προπονήσεις, δεν έπαιξαν οι Τιε Μπι και Ρόλε για προληπτικούς λόγους, ο Τορμένα έτρεξε για αρκετή ώρα στο χορτάρι και ο Μπαντιμπανγκά ακολούθησε πρόγραμμα θεραπείας και έκανε ατομικό πρόγραμμα.

ougen

Τέλος, στη σχολή τερματοφυλάκων που θα πραγματοποιηθεί στον Πειραιά για την απόκτηση του UEFA A’ θα συμμετέχει από την Πέμπτη (9/10) και μέχρι την Κυριακή (12/10) ο προπονητής τερματοφυλάκων του Αστέρα Τζέρι Ούγκεν.

Άρσεναλ: Επικό fail οπαδών της - Πήγαν σε ξενοδοχείο να ενοχλήσουν τη Σίτι αλλά έλειπε η αποστολή
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Αν σκοράρω δεν θα πανηγυρίσω», είπε ο Γιόβετιτς
Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: Δρακόντια μέτρα στην OPAP Arena - Πώς θα μετακινηθούν οι φίλαθλοι
Conference League: Φιλαδέλφεια «ώρα μηδέν» - Europol, ΕΥΠ, ΕΛΑΣ, ISIS και... Ολυμπιακός