Παντελίδης: «Το κακό έγινε στο πρώτο ημίχρονο»

Τη δεύτερη φετινή του ήττα ξανά σε εκτός έδρας αγώνα υπέστη ο Λεβαδειακός, από τη SkodaΞάνθη (2-1) και ο Σάββας Παντελίδης μίλησε για την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου και όχι μόνο.

Οι Βοιωτοί, δεν παρουσίασαν καλό αγωνιστικό πρόσωπο στα «Πηγάδια» και ηττήθηκαν δίκαια, ενώ από το 78’ και μετά έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Ζίτο με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Λίγο μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός του Λεβαδειακού μίλησε για τη νέα ήττα λέγοντας στην κάμερα της Novaότι:

«Είναι δύσκολο με δέκα παίκτες, πρέπει να βάλεις ένα γκολ με 1-2 φάσεις που θα κάνεις. Το κακό για μας ήταν το πρώτο ημίχρονο. Μετά με δέκα παίκτες ήταν σίγουρα πιο δύσκολο, θα μπορούσαμε να κάνουμε παραπάνω».