Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Σκόντα Ξάνθη 0-2: Χαλαρά και ωραία

Η Σκόντα Ξάνθη νίκησε σε φιλική αναμέτρηση τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης (2-0) κι έδειξε έτοιμη για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Τα γκολ για το σύνολο του Σάκη Τσιώλη ήρθαν αμφότερα στο δεύτερο μέρος και μάλιστα μέσα σε δύο λεπτά. Αρχικά στο 64' ο Ρενάν άνοιξε το σκορ νικώντας τον Φυσέκη κι ένα λεπτό αργότερα ο Αντώνης Ράνος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Ξανθιώτες ήταν ανώτεροι από τους αντιπάλους τους σε όλο το παιχνίδι κι έφτασαν σε μία άνετη και δίκαιη νίκη, με τον προπονητή της ομάδας να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι την αναμέτρηση παρακολούθησε και ο μεγαλομέτοχος των Ακριτών Χρήστος Πανόπουλος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ουσταμπασίδης): Φυσέκης, Αμπραχαμιάν, Κατρανίτσας, Λειβαδιώτης, Παρασκευάς, Κοσκολός, Ελληνίδης, Φλώρος, Τσαμουρλίδης, Καμπιώτης (38΄ Κοίλιαρης), Γκαϊδαρτζής.

SKODA ΞΑΝΘΗ (Τσιώλης): Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Γουάλας, Λισγάρας, Καρυπίδης, Παπαστεριανός, Ομπόντο, Λουσέρο, Σολτάνι, Ρενάν, Καπετάνος.

Β' ημίχρονο: Γκαραβέλης, Μπέρτος (66΄ Μπαξεβανίδης), Γουάλας (72΄ Κολλαράς), Καρυπίδης (72΄ Κομεσίδης), Γούτας, Βασιλακάκης, Φλίσκας, Ρενάν (66΄ Λαζαρίδης), Λουσέρο (72΄ Πασχαλάκης), Ράνος, Καπετάνος (60΄ Μπαρέττας).

Super League: Καμία κλήση για Αλμέιδα και το επεισόδιο μετά το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Οριστικό! «Κλείδωσε» για 25 Μαΐου - Σύμφωνη η UEFA
Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ έδωσε τετραήμερο ρεπό στους παίκτες λίγες ώρες μετά την ήττα από τον Άρη
Euroleague: Κρίσιμα παιχνίδια για Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό με σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr