Ξάνθη: «Τεσσάρα» στους Νέους

Η πρώτη ομάδα των Ακριτών επιβλήθηκε με 4-0 των «μικρών» με γκολ των Ράνου, Καπετάνου (2) και Σολτάνι – Δοκάρι ο Λισγάρας

Την ευκαιρία να δει τους παίκτες του σε αγωνιστικούς ρυθμούς είχε την Τετάρτη (30/7) ο Σάκης Τσιώλης στο «οικογενειακό» διπλό της Ξάνθης. Ο Καρδιτσιώτης τεχνικός στο «φιλικό» με την ομάδα Νέων αξιολόγησε την πρόοδο που έχουν κάνει οι ποδοσφαιριστές του τόσο στον τομέα της φυσικής κατάστασης όσο και σε θέματα τακτικής.

Το σκορ λοιπόν άνοιξε ο Ράνος, ενώ με τα δυο γκολ που σημείωσε στη συνέχεια ο Καπετάνος το πρώτο ημίχρονο έληξε 3-0 υπέρ των «μεγάλων». Στην επανάληψη ο Σολτάνι διαμόρφωσε το τελικό 4-0 ενώ άτυχος στάθηκε ο Λισγάρας που μετά από κεφαλιά που επιχείρησε είδε την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι.

Ο Σάκης Τσιώλης στην 11άδα του α' μέρους επέλεξε τους: Γκαραβέλη, Μπαξεβανίδη, Πασχαλάκη, Καρυπίδη, Λισγάρα, Παπαστεριανό, Φλίσκα, Βασιλακάκη, Ράνο, Καπετάνο, Λουσέρο ενώ στην 11άδα του β' μέρους τους: Γκαραβέλη, Κολλαρά, Τσαμούρη, Γούτα, Μπέρτο, Σολτάνι, Ολιβέιρα, Μπαρέττα, Νάκα, Ορφανίδη Π., Κάλβο.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ