ΠΑΟΚ – Καμπούρ 1-1: Ισόπαλο το τελευταίο τεστ

Μέτρια εικόνα έδειξε ο ΠΑΟΚ στην τελευταία του φιλική αναμέτρηση στην Ολλανδία, μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με την Καμπούρ.

Ο «δικέφαλος» του Βορρά, έδειξε μέτρια εικόνα στο τελευταίο του φιλικό, ωστόσο ο Άγγελος Αναστασιάδης για ακόμα μία φορά χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες στα δύο ημίχρονα.

Στο ξεκίνημα ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και δικαιώθηκε στο πρώτο τέταρτο, καθώς άνοιξε το σκορ στο 14’ όταν ο Μέρτενς έκανε ωραία σέντρα για να έρθει ο Αναστασιάδης με κεφαλιά να ανοίξει το σκορ.

Από εκεί και πέρα, ο ρυθμός έπεσε για την ομάδα της Θεσσαλονίκης με την Καμπούρ να παίρνει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και να φτάνει τελικά στην ισοφάριση στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους.

Τότε, ο Μέλεκ με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα πλάγια και από αρκετά μακρινή απόσταση, είδε την μπάλα να κατεβαίνει απότομα και να καρφώνεται στα δίχτυα του ΠΑΟΚ πετυχαίνοντας ένα εντυπωσιακό τέρμα.

Ο ΠΑΟΚ βέβαια, θα μπορούσε να είχε πάρει ξανά το προβάδισμα, ωστόσο η κεφαλιά του Βίτορ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της Καμπούρ. Στο δεύτερο μέρος, οι αρκετές αλλαγές έριξαν το ρυθμό με λίγες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες με το ισόπαλο 1-1 να μένει ως φυσική συνέπεια.