Νίκη Βόλου: Φιλική ισοπαλία (2-2) με Εθνικό Άχνας

Τις εντυπώσεις κέρδισε η Νίκη Βόλου στο φιλικό με τον Εθνικό Άχνας, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2.

Οι «κυανόλευκοι» είχαν πολύ καλή απόδοση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας σωστή ανάπτυξη και ταχύτητα, ενώ στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε λόγω των αλλαγών.

Η Νίκη προηγήθηκε στο 7’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζιώρα και στη συνέχεια έχασε αρκετές καλές ευκαιρίες για να διευρύνει τον δείκτη του σκορ. Στο 51’ ο Εθνικός ισοφάρισε με τον Χατζηβασίλη. Ωστόσο τρία λεπτά αργότερα, η ομάδα του Βλουτ πήρε και πάλι τα προβάδισμα και πάλι με τον Τζιώρα, ο οποίος αυτή τη φορά σκόραρε με κεφαλιά για το2-1.

Στο 72’ οι Κύπριοι ισοφάρισαν εκ νέου, με τον Ταλ να κάνει το 2-2, εκμεταλλευόμενος κενό στην άμυνα της Νίκης. Στα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες έχασαν από μια καλή ευκαιρία, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Ταΐρης (46’ Ταμπάκης), Αργυρίου (63’ Παπουτσογιαννόπουλος), Τσουκάνης, Ίβενς (63’ Καταρτζής), Αργύρης (63’ Καρασαλίδης), Αναστασόπουλος, Κοτσαρίδης (79’ Καντούτσης), Κορέτα (46’ Νικλητσιώτης), Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης (46’ Σκούρτης), Τζιώρας

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ: Κουντούλ, Φραγκέσκου, Έβερτον, Ταλ, Χριστοφή, Στόλερ, Πιντσέλι, Πράκερ, Ζουνίνιο, Μέλο, Βάλντο.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι: Λοΐζου, Χατζιάρος, Άκης, Τζέιμι, Ραφαήλ, Κρις, Πογιατζής, Γιαννόπουλος, Χατζηβασίλης

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 3-0: Βήμα τίτλου με εμφάνιση... Πρωταθλήτριας για την «Ένωση»
Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Γκέλαρε στη Θεσσαλονίκη
ΔΕΑΒ: Μία αγωνιστική «κεκλεισμένων των θυρών» στην ΑΕΛ
Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2