Τουρνουά κατά της βίας!

Ο Ολυμπιακός Βόλου διοργανώνει διεθνές τουρνουά παιδικού ποδοσφαίρου κατά της βίας.

Την πρωτοβουλία να διοργανώσει στις 23 με 26 Ιουνίου το 1ο διεθνές τουρνουά παιδικού ποδοσφαίρου με την ονομασία «Volos Cup2011-Against Violence» ανέλαβε η ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου.

Αναλυτικά το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου:

«Η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ ανακοινώνει τη διεξαγωγή του 1ου Διεθνούς Τουρνουά Παιδικού Ποδοσφαίρου με την ονομασία «Volos Cup2011-Against Violence», το οποίο είναι αφιερωμένο στον αγώνα κατά της βίας και θα διεξαχθεί από 23 έως 26 Ιουνίου 2011, στο Βόλο και τα περίχωρα. Στόχος είναι να συμμετέχουν ομάδες από την Ελλάδα και το Εξωτερικό και να έχουν την ευκαιρία τα παιδιά να απολαύσουν το ποδοσφαιρικό παιχνίδι, να συναγωνιστούν παιδιά από τη χώρα μας και από το εξωτερικό, να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους και να γνωρίσουν την άριστη φιλοξενία και τις ομορφιές του Βόλου και του Πηλίου. Τα γήπεδα όπου θα διεξαχθούν οι αγώνες του τουρνουά είναι:

Πανθεσσαλικό Στάδιο (τελετές έναρξης και λήξης, τελικοί αγώνες του τουρνουά και απονομές). Βοηθητικό Πανθεσσαλικού Σταδίου. Δημοτικό Γήπεδο Νεαπόλεως Βόλου. Βοηθητικό Γήπεδο Νεαπόλεως Βόλου. Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Βόλου (ΕΑΚ). Δημοτικό Γήπεδο Διμηνίου. Δημοτικό Γήπεδο Πορταριάς Πηλίου. Δημοτικό Γήπεδο Αγριάς Βόλου. Δημοτικό Γήπεδο Ν. Αγχιάλου Βόλου.

Το «1st Volos Cup 2011-Against Violence» θα διεξαχθεί σε 3 κατηγορίες:1. Παιδιά γεννημένα το 19972. Παιδιά γεννημένα το 19983. Παιδιά γεννημένα το 2000  Για τις κατηγορίες 1997 και 1998 οι αγώνες θα γίνουν σε γήπεδο 11Χ11 με διάρκεια 30 λεπτά για κάθε ημίχρονο, με 10 λεπτά ανάπαυλα.Για την κατηγορία 2000, οι αγώνες θα γίνουν σε γήπεδο 8Χ8 (σύνολο παικτών για κάθε ομάδα 8), με εστίες 5Χ2 και θα έχουν διάρκεια 25 λεπτά με 10 λεπτά ανάπαυλα.  Στους αγώνες θα ισχύουν οι κανονισμοί του ΚΑΠ και θα διευθύνονται από επίσημο Διαιτητή της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Θεσσαλίας (ΕΠΣΘ), ενώ θα υπάρχει ιατρική και νοσηλευτική φροντίδα.  Αιτήσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές με σειρά προτεραιότητας και έως 21 Μαίου 2011.

Περισσότερες πληροφορίες στα τηλ: 24210 34507 Εκδήλωση ενδιαφέροντος στο mail: mtheodorou@paeolympiakosvoloufc.grΑυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα προστατεύεται από spam bots, θα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη τη Javascript για να το δείτε για να σας αποσταλλεί πλήρες πληροφοριακό υλικό».

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50