Φιλί ζωής από Ντε Βινσέντι! (video)

Με τον Τόμας ντε Βινσέντι να επιστρέφει στην 11αδα και να σκοράρει δυο φορές ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 2-0 τον Εργοτέλη και επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τρεις αγωνιστικές

Παίζοντας κατά διαστήματα όμορφο ποδόσφαιρο, απειλώντας την εστία του Αθανασίου χωρίς… έλεος, ο ΠΑΣ Γιάννινα επέστρεψε στις νίκες στους «Ζωσιμάδες», επικρατώντας 2-0 του Εργοτέλη!

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα των Ιωαννίνων ο Τόμας ντε Βινσέντι ο οποίος πέτυχε και τα δυο γκολ του ΠΑΣ, οδηγώντας τον στην πρώτη του νίκη έπειτα από τρεις αγωνιστικές.

Από το πρώτο λεπτό η ομάδα του Σάκη Τσιώλη έδειξε τις επιθετικές διαθέσεις της και στο 11ο λεπτό κέρδισε πέναλτι με τον Σαρρή να ανατρέπει τον Τζημόπουλο! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ντε Βινσέντι ο οποίος παρότι έκανε κακό σουτ, είδε τον Αθανασίου να πέφτει στη λάθος γωνία και άνοιξε το σκορ.

Το παιχνίδι μετά το 1-0 ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους γηπεδούχους, οι οποίοι «σφράγισαν» τη νίκη τους στο 51’ με τον Ντε Βινσέντι να διπλασιάζει τα δικά του τέρματα και της ομάδας του, νικώντας με κοντινή κεφαλιά τον τερματοφύλακα των Κρητικών.

ΠΑΣ Γιάννινα (Τσιώλης): Βελλίδης, Βίλα, Κοροβέσης (83’ Ρουμπουλάκου), Κολοβέτσιος, Ίλιτς (87’ Κρητικός), Τσουκαλάς, Τζημόπουλος, Ντάσιος, Ντε Βινσέντι, Στρούνα, Τσάβες (71’ Σκόνδρας)

Εργοτέλης (Πετράκης): Αθανασίου, Πίτσος, Σαρρής (73’ Γιοβάνοβιτς), Πελέ, Κοζορώνης (58’ Μπουχαλάκης), Τζανακάκης, Μεχία, Μπαντιμπανγκά, Χάντι (64’ Βερπακόφσκις), Ρομάνο, Διαμαντάκος.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα:

{coveritlive}d66e3a03ba{/coveritlive}

Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)
Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του
Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR