Super League: Τριάρες Ευρώπης για Ξάνθη και Ατρόμητο

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν Ξάνθη και Ατρόμητος απέναντι σε Βέροια και ΟΦΗ αντίστοιχα επικρατώντας 3-0. Νίκη παραμονής για Πανθρακικό, 2-0 τον ΠΑΣ.

Στις θέσεις που οδηγούν στα play-off για το Champions League και το Europa League αναρριχήθηκε η Ξάνθη η οποία επικράτησε 3-0 της Βέροιας με άνετο τρόπο στα Πηγάδια. Το προβάδισμα στους γηπεδούχους έδωσε ο Τριάδης στα πρώτα λεπτά για να γίνει το τελικό αποτέλεσμα από τα τέρματα των Σολάρι και Μάνταλου στα τελευταία λεπτά.

Ανάλογα εύκολο έργο είχε και ο Ατρόμητος στο Περιστέρι απέναντι στον ΟΦΗ. Ο Μπρίτο άνοιξε το σκορ για τους Περιστεριώτες με τον Νάστο λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους να «καθαρίζει» για το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Παπαδόπουλο.

Τέλος, στην αναμέτρηση του Πανθρακικού με τον ΠΑΣ οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-0. Η ομάδα της Θράκης άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Ίγκορ που έφερε και την αποβολή του Λίλα, για να γίνει το 2-0 στο δεύτερο μέρος απο τον Ζεζίνια στις αρχές της επανάληψης.