Απόλλων Σμύρνης: Φιλική… τεσσάρα υπό το βλέμμα Σάντσεζ

Στις εξέδρες της Ριζούπολης βρέθηκε το μεσημέρι της Κυριακής (17/11) ο Λόρι Σάντσεζ όπου παρακολούθησε τη νίκη του Απόλλωνα Σμύρνης, 4-1 επί της ομάδας Νέων του συλλόγου.

Ο Βορειοϊρλανδός προπονητής βρίσκεται τις τελευταίες ώρες στην Αθήνα και είναι με το… στυλό στο χέρι προκειμένου να υπογράψει συμβόλαιο με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» και το μεσημέρι της Κυριακής δεν… έχασε την ευκαιρία να παρακολουθήσει από κοντά τη νέα του, όπως όλα δείχνουν, ομάδα.

Έτσι, έδωσε το «παρών» στην Ριζούπολη, όπου ο Απόλλων επικράτησε 4-1 της ομάδας Νέων. Ο Τσιλιγκίρης άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό για τους… μεγάλλους, αλλά στο 18’ ο Ντάφλας έφερε το ματς στα ίσια, ενώ στο 23’ το φάουλ του Κανακούδη σταμάτησε στο δοκάρι.

Όμως, στο 50’ ο Πετρόπουλος έδωσε και πάλι προβάδισμα στην πρώτη ομάδα και δέκα λεπτά αργότερα, ο Μίνγκας έκανε το 3-1 και το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Διαμάντης στο 81’, ένα λεπτό μετά το δοκάρι το Μπάρκογλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Τζόρβας (30' Γουμάγιας), Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Άλβαρεζ, Παπαζαχαρίας, Κόρμπος, Τσοκάνης, Φαρινόλα, Τσιλιγκίρης, Μπλάζεκ, Πετρόπουλος.
Απόλλων β’ ημίχρονο: Γουμάγιας (60' Αθανασίου), Χατζηζήσης, Παντελιάδης, Δεληζήσης, Τσεμπερίδης, Κανακούδης (72' Δημογιάννης), Διαμάντης, Έγκον, Μπάρκογλου, Πετρόπουλος, Μίνγκας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ Κ-20: Γκόμεζ (30' Σταματόπουλος, 60' Βεζύρης), Ξανθόπουλος (75' Κοκαβέσης), Ντοβλετάκης (57' Μεταλλινός), Φερεντίνος (75' Δουμουράς), Σιγάλας (70' Μπούσκος), Καλλέργης, Παπαευθυμίου (53' Ζαχαρίου), Φουκαράς, Ντούνης, Ντάφλας, Μπέντας (70' Μιχαλάρης).