«Συνεχίζουμε την προσπάθεια»

Στην αδυναμία του Αστέρα να σκοράρει στο πρώτο μέρος, παρόλο που ήταν περισσότερο συγκεντρωμένος, στάθηκε ο Παύλος Δερμιτζάκης μετά το τέλος του αγώνα με την Ξάνθη.

Ο προπονητής του Αστέρα Τρίπολης είπε πως το παιχνίδι είχε από ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα, αλλά η ομάδα του δεν κατάφερε στο «δικό» της ημίχρονο να σκοράρει, ενώ στην επανάληψη δεν βρήκε τα μαρκαρίσματα που ήθελε στο κέντρο.

Τόνισε πως η ομάδα του συνεχίζει την προσπάθειά της για την παραμονή, ενώ έδωσε συγχαρητήρια στην Ξάνθη για τη νίκη και την εξασφάλιση της παραμονής στην κατηγορία.

«Ηρθαμε στην Ξάνθη για να προσπαθήσουμε να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα και μία βαθμολογική ανάσα. Γνωρίζαμε ότι ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, αφού με τη νίκη αυτή η Ξάνθη θα ξέφευγε στην βαθμολογία. Νομίζω πως η αναμέτρηση είχε δύο ημίχρονα, ένα για κάθε ομάδα. Στο πρώτο μέρος ήμασταν συγκεντρωμένοι και πειθαρχημένοι θα μπορούσαμε να πετύχουμε ένα γκολ. Στο δεύτερο μέρος δεν είχαμε τα μαρκαρίσματα που θέλαμε στο κέντρο και η Ξάνθη γνωρίζοντας τους ποιοτικούς παίκτες που έχει αλλά και την ικανότητά τους, πέτυχε το γκολ που τελικά έκρινε και το αποτέλεσμα. Βάση ευκαιριών και στατιστικής θεωρώ πως θα μπορούσαμε να σκοράρουμε. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας για την παραμονή. Εύχομαι στην Ξάνθη - που νομίζω ότι μετά από αυτό το αποτέλεσμα σώθηκε - καλή πορεία. Είναι μία άκρως οργανωμένη ομάδα και θεωρώ πως είναι κρίμα να παλεύει για την παραμονή της στην κατηγορία», είπε χαρακτηριστικά.

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους