Πανθρακικός: Φιλικό... καρέ με τους Βούλγαρους

Με 4-0 επικράτησε ο Πανθρακικός στο φιλικό ματς με την Λοκομοτίβ Πλόβντιβ.

Η ομάδα της Κομοτηνής κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Καθάριο στο 20΄, ενώ οι Βούλγαροι είχαν δοκάρι με τον Λαζάροφ λίγα λεπτά αργότερα.

Το 2-0, που ήταν και αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου, ήρθε στο 38ο λεπτό με σουτ του Κατσικοκέρη από τα 25 μέτρα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο μπήκαν ακόμα δύο γκολ. Ο Τζάνης στο 82΄έκανε το 3-0 και ο Ίγκορ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο φινάλε
.
Πανθρακικός: Σέρεμετ, Σκλιοπίδης, Χρήστου, Παπαγεωργίου, Μίκουλιτς, Ρομέου, Καθάριος, Πόποβιτς, Μπαικαρά, Ζεκίνια και Κατσικοκέρης, Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Αθανασιάδης, Ζοσέ, Λαδάκης, Χασομέρης, Ίγκορ, Τζάνης Κάσες και Τριανταφύλλου.

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ: Γκοσποντίνοφ, Τοντόροφ, Φεραρέσο, Γκεοργκίεφ, Κρατσόνοφ, Παουλίνιο, Εντιαγιέ, Λαζάροφ, Γιακίμοφ, Γκάμπριελ και Καμπούροφ.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία