Αγωνιστικός υποβιβασμός για ΑΕΚ, 1-0 από Ατρόμητο (video+photos)

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η ΑΕΚ από τον Ατρόμητο με αποτέλεσμα να υποβιβαστεί οριστικά για πρώτη φορά στην ιστορία της στη δεύτερη κατηγορία.

Το τελευταίο της χαρτί έδινε η ΑΕΚ στο Περιστέρι. Η Ένωση ήθελε τη νίκη για να μπορέσει να ελπίζει σε δικαίωση στην Έφεση κατά της πρωτόδικης απόφασης με την αφαίρεση βαθμών.

Η Ένωση, στάθηκε στο ύψος της στο Περιστέρι έπαιξε για την ιστορία της, είχε καλή παρουσία, ωστόσο το ρίσκο που πήρε στο τέλος για να πετύχει το γκολ της νίκης, ήταν αρκετό για να γνωρίσει την ήττα με 1-0 από τον Ατρόμητο ο οποίος έπαιξε προς τιμήν του στο μάξιμουμ των δυνατοτήτων του παίρνοντας με δίκαιο τρόπο τη νίκη με 1-0.

Στο ξεκίνημα η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα ξεκίνησε καλά και είχε συνοχή στην άμυνά της, χωρίς να δώσει δικαίωμα στον Ατρόμητο να δημιουργήσει ευκαιρίες. Παρόλα αυτά, επιθετικά δεν μπόρεσε να κάνει αρκετές ευκαιρίες και δεν έχασε κάποια σπουδαία ευκαιρία.

Στα τελευταία λεπτά ανέβηκε όλη η ομάδα μπροστά και ως αποτέλεσμα αυτού, ήταν να αφήσει κενά στην άμυνα και ο Γιαννούλης στις καθυστερήσεις να πετύχει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης για να ρίξει και μαθηματικά την Ένωση στη δεύτερη κατηγοριά.

Στο τέλος, όλη η ομάδα της ΑΕΚ ξέσπασε σε κλάματα για τον υποβιβασμό με τις εικόνες των παικτών της να σοκάρουν…