Μώραλης: «Σειρά εκπομπών»

Αιχμές για τη διαιτησία του Πέτρου Κωνσταντινέα άφησε μετά το τέλος του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, ο Γιάννης Μώραλης.

Ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, υποστήριξε πως αν οι «ερυθρόλευκοι» είχαν πάρει πέναλτι ίδιο με αυτό που πήραν οι Θεσσαλονικείς, θα είχαν δημιουργηθεί εκπομπές επί εκπομπών.

«Εμείς ήρθαμε εδώ για τη νίκη και να πάρουμε και μαθηματικά το πρωτάθλημα. Κάναμε ένα αρκετά καλό πρώτο ημίχρονο και το αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι διαφορετικό», σχολίασε αρχικά.

Και συνέχισε: «Ισχύει ότι έπεσε η απόδοσή μας στο δεύτερο μέρος, αλλά θα μπορούσαμε να είχαμε καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο και εκεί έγινε το 1-1 με δικό μας λάθος. Στην επανάληψη δεν είχαμε την πρωτοβουλία στο κέντρο ενώ δόθηκε και ένα πέναλτι που εκτιμώ αν είχε δοθεί υπέρ μας θα είχε υπάρξει σειρά εκπομπών, συζητήσεων και διαφόρων άλλων πραγμάτων.

Όσα έγιναν μετά το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό δημιούργησαν μία ατμόσφαιρα που δεν επιτρέπει στους διαιτητές να σφυρίζουν αυτά που βλέπουν. Από εκεί και πέρα εκτιμάμε πως συνολικά στο πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός είχε την καλύτερη απόδοση και δεν θα έχουμε πρόβλημα να πετύχουμε τέσσερις νίκες στα ματς που απομένουν».

Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague