Ολυμπιακός Next Gen: Αποκλείστηκε στην Αγγλία, 1-0 η Άστον Βίλα

Το κακό ξεκίνημα πλήρωσε ο Ολυμπιακός και ηττήθηκε με 1-0 από την Άστον Βίλα, αποχαιρετώντας έτσι την διοργάνωση ένα βήμα πριν τα ημιτελικά.

Οι ερυθρόλευκοι αν και πίεσαν με την έναρξη του αγώνα, βρέθηκαν πίσω στο σκορ από λάθος της άμυνας, το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Μπερκ στο 12ο λεπτό. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές, χωρίς ωστόσο να ανησυχήσουν οι τερματοφύλακες και των δύο πλευρών.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές, πίεσε μέχρι εσχάτων την Άστον Βίλα, η οποία είχε ως μοναδική αξιόλογη ευκαιρία ένα δοκάρι σε σουτ του Γκρίλις στο 64ο λεπτό. Παίκτης του αγώνα αναμφισβήτητα ήταν ο σκορερ, Μπερκ αφού λίγα λεπτά πριν τη λήξει έδιωξε την μπάλα πάνω στη γραμμή, αποκλείοντας έτσι τον Ολυμπιακό, στην κατά τα άλλα εξαιρετική πρώτη παρουσία του στη διοργάνωση.

Άστον Βίλα: Γουότκινς, Γουέμπ, Κινσέλα, Λίντεν, Ντoνασιάν, Λιούις, Μπάρτον, Κάρουθερς, Ρόμπινσον, Μπάρκ, Γκρίλις.

Ολυμπιακός: Χουτεσιώτης, Καραγκούνης, Λυκογιάννης, Ρουγκάλας, Λεάντρο, Μ. Σιώπης, Δ. Σιώπης (70' Βέργος), Βουτσιώτης (46' Παπασάββας), Ιωαννίδης, Γκίνο (70' Πασαλίδης), Λύρας (70' Παιδάκης).

ΠΑΟΚ: Ο Ραζβάν Λουτσέσκου χόρεψε αγκαλιά με την κούπα! - Δείτε το video
Λίβερπουλ: Επίσημο! Ο Άρνε Σλοτ είναι ο αντικαταστάτης του Γιούργκεν Κλοπ
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Σαν παίζουμε εντός έδρας», δήλωσε ο Γιοβετιτς
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Στην Πλατεία Κοτζιά το Fan Festival