Πεντάστερη η Καλλιθέα, σκόρπισε την Επανομή!

Βαθμολογική ανάσα... παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα πήρε η Καλλιθέα, διασύροντας 5-0 την Αναγέννηση Επανομής στο πλαίσιοο της 24ης αγωνιστικής.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές για την ομάδα του Λύσανδρου Γεωργαμλή ήταν οι Ντακόλ και Μαρουκάκης, που πέτυχαν τα τέρματα των Αθηναίων, με τον Βραζιλιάνο επιθετικό να κάνει χατ-τρικ.

Οι «μπλε» μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 36' με το εύστοχο πέναλτι του Ντακόλ, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Μαρουκάκης με σουτ έκανε το 2-0 με το οποίο οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο μέρος άρχισε όπως ολοκληρώθηκε το πρώτο, ήτοι με τέρμα για τους γηπεδούχους, με τον Μαρουκάκη με κεφαλιά στο 53' να κάνει το 3-0. Στο 69' οι αριθμητικές ισορροπίες χάλασαν, καθώς ο Μωυσίδης των φιλοξενούμενων αποβλήθηκε. Μάλιστα, στο 79' ο Ντακόλ έδιωσε διαστάσεις θριάμβου και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βράκας (Εύβοιας), ο οποίος απέβαλε στο 69' τον Μωυσίδη και έδειξε την κίτρινη κάρτα στους: Φαγιέ, Σταύρου, Μαρουκάκης, Ντακόλ, Κατσικογιάννης.

Καλλιθέα (Λύσανδρος Γεωργαμλής): Κατσούλης, Θεολόγου (43' λ.τ Χατζόπουλος), Σταύρου, Βιγιαρέχο, Κατσικογιάννης, Ντακόλ, Φουτσίνι, Μαρουκάκης, Δρόσος (46' Ατματζίδης), Φαγιέ (77' Σίλβα), Πίκολο.

Αναγέννηση Επανομής (Κώστας Βελιτζέλος): Ταταρίδης, Γκλάμοσακ, Κουλίδης, Μπέκα (77' Μπαλάσκας), Τοπούζης, Σαμουηλίδης, Παπαστεργίου (64' Νομπρέγκα), Μάθιου Σίλβα (46' Σικαλόπουλος), Ζόσουα Σίλβα, Μωυσίδης, Τζανδάρης.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ