«Άγγιξε» πεντάδα ο ΠΑΣ Γιάννινα, 1-0 τον ΟΦΗ

Με... οδηγό και «χρυσό» σκόρερ τον Τόμας Ντε Βινσέντι ο ΠΑΣ Γιάννινα παρέμεινε για πέμπτη συνεχόμενη αγωνιστική αήττητος, ξεπερνώντας το εμπόδιο του ΟΦΗ με 1-0.

Στην έκτη θέση «σκαρφάλωσε» ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά τη νίκη του επί του ΟΦΗ, έχοντας για ακόμα ένα παιχνίδι τον Ντε Βινσέντι σε εξαιρετική κατάσταση.

Το πρώτο ημίχρονο δεν έκρυβε ιδιαίτερες συγκινήσεις, καθώς το παιχνίδι ήταν αρκετά κακό ποιοτικά. Παρ' όλα αυτά, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τις κλασικές ευκαιρίες.

Μόλις στο 9' ο Κοροβέσης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και από καλή θέση σούταρε λίγο άουτ. Επόμενη φάση σημειώθηκε στο 30', όταν και πάλι ο Κοροβέσης σούταρε έξω από την περιοχή, όμως είχε και πάλι την ίδια κατάληξη.

Στο 35' ο Ντε Βινσέντι εκτέλεσε το κόρνερ, ο Τζημόπουλος έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Γουναρίδης έδιωξε εκπληκτικά σε κόρνερ και πάλι. Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έφτασαν στην επίτευξη του γκολ, όταν ο Ντε Βινσέντι βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, έπιασε το δυνατό σουτ και νίκησε τον Γουναρίδη.

Στην επανάληψη η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου πίεσε και οισυιαστικά ήταν πιο απειλητική από τους γηπεδούχους. Στο 62' ο ΟΦΗ έχασε πολύ μεγάλη-διπλή ευκαιρία. Ο Σίσιτς έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Φεγκρούς έδιωξε στο πλάι εκεί που κινήθηκε ο Παπάζογλου, όμως ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ και πάλι είπε «όχι»!

Στην αμέσως επόμενη φάση ο Λαμπρόπουλος δοκίμασε να νικήσει από μακριά τον Φεγκρούς, όμως και πάλι είδε τη μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.

Η προσπάθεια των φιλοξενούμενων να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης έγινε πιο δύσκολη, όταν ο Βερόν είδε δύο κάρτες σε εννέα λεπτά και άφησε την ομάδα του με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς.

Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Τριτσώνη δεν άλλαξε κάτι, με τους γηπεδούχους να παίρνουν την πολύτιμη νίκη.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού όπως σας το πρόσέφερε το Onsports

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση