«Άνετος» και στην Αμερική!

Για το μεγάλο προβάδισμα του Ολυμπιακού, που απέχει 13 πόντους από τον δεύτερο της βαθμολογίας, Παναθηναϊκό, κάνει λόγο το «Sports Illustrated».

Στο δημοσίευμά του, το αμερικάνικο δίκτυο στην αναφορά του στην 25η ημέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας, κάνει λόγο για την επικράτηση των «ερυθρόλευκων» με 3-0 επί του Εργοτέλη, που έδωσε… αέρα 13 βαθμών από τον Παναθηναϊκό, που ηττήθηκε με 2-0 στην Λάρισα.

«Οι Φρανσουά Μοντέστο, Μάρκο Πάντελιτς και Κέβιν Μιραλάς, σκόραραν από ένα τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο και βοήθησαν τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό να επικρατήσει εντός έδρας του Εργοτέλη με 3-0 για το ελληνικό πρωτάθλημα.

Η νίκη… άφησε τον Ολυμπιακό με προβάδισμα 13 πόντων, με πέντε αναμετρήσεις να απομένουν, μετά και την ήττα του πρωταθλητή Παναθηναϊκού με 2-0 από την Λάρισα. Οι Φαμπρίς Πανκράτ και Ζοέλ Τσιμπάμπα σκόραραν για την Λάρισα στο ημίχρονο», αναφέρει αρχικά και συνεχίζει για την υπόλοιπη αγωνιστική δράση:

«Η ΑΕΚ που επικράτησε με 4-0 του ΠΑΟΚ, είναι 24 βαθμούς πίσω από τον Ολυμπιακό στην τρίτη θέση. Παράλληλα, την Κυριακή, ο Πανιώνιος επικράτησε με 2-1 του Ατρόμητου και η Καβάλα νίκησε με 1-0 τον Αστέρα».

Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ
Παναθηναϊκός: «Συναντήθηκε με τον Αλαφούζο ο Τερίμ, συνεχίζει ακόμα κι αν χάσει τον τίτλο»