Ένας ΠΑΟΚ που… αρέσει! (videos)

Ο ΠΑΟΚ για ακόμα μία φορά παρατάχθηκε με μία νεανική ομάδα κάνοντας καλή εμφάνιση παίρνοντας τη νίκη με 2-0 επί της Μονς.

Για ακόμα μία φορά ο ΠΑΟΚ έκανε πολύ καλή εμφάνιση στα φιλικά του προετοιμασίας. Μπορεί στο πρώτο από αυτά να ηττήθηκε 1-0 από την Οτελούλ, ωστόσο απέναντι στη Μονς έδειξε ένα ακόμα καλύτερο πρόσωπο και πήρε δίκαιη νίκη με 2-0 με τους νεαρούς ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν για ακόμα μία φορά να δικαιώνουν το Γιώργο Δώνη.

Οι Βέλγοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στα πρώτα λεπτά απείλησαν την άμυνα του ΠΑΟΚ, Στο 36’ ο Μοντέιν έκανε την καρφωτή κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Γλύκου. Πέντε λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ σε μία από τις αρκετές αναπτύξεις από τα πλάγια, κατάφερε να φτάσει στο γκολ. Ο Γιάννου έκανε ωραία ενέργεια και με σουτ από τα πλάγια, είδε την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα αντίπαλα δίχτυα.

Στην επανάληψη ο Έλληνας τεχνικός προχώρησε σε αρκετές αλλαγές, ωστόσο η ομοιογένεια του ΠΑΟΚ δεν χάθηκε. Αφού αρχικά ο Γεωργιάδης έκανε το σουτ στο 49’, ήρθε δύο λεπτά αργότερα ο Ρομπέρ να βρει χώρο και να κάνει το σουτ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Από εκεί και πέρα ο «δικέφαλος» διατήρησε τον έλεγχο της αναμέτρησης χωρίς όμως να έχει σημαντικές ευκαιρίες.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κουμαλό (Στάμου 72), Κατσικάς (Ιντζίδης 72), Κωνσταντινίδης (Έττο 46), Αποστολόπουλος (Λίνο 46), Παναγιωτούδης (Κάτσε 46), Λάζαρ (Κίτσιου 65), Μπαρνς (Ρομπέρ 46), Πέλκας (Γεωργιάδης 46), Αθανασιάδης (Δεληγιαννίδης 72), Γιάννου (Μπανγκουρά 65).

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!