Είναι θέμα ψυχολογίας

Προβληματισμός επικρατεί στις τάξεις της Κέρκυρας, μετά την εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό Βόλου με σκορ 3-1.

Οι άνθρωποι της νησιώτικης ομάδας, αποδίδουν την απώλεια των τριών βαθμών στο κακό πρόσωπο που έδειξαν στο πρώτο 20λεπτο, κάτι που συνέβη σε τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι.

Ο τεχνικός των Φαιάκων, Μπόζινταρ Μπάντοβιτς, αναφέρθηκε στο συγκεκριμένο θέμα, κατά ν διάρκεια της συνέντευξης Τύπου μετά το ματς με τους Βολιώτες, με την εξής χαρακτηριστική ατάκα: «Μας προβλημάτισε πολύ η εικόνα στο πρώτο ημίχρονο».

Ο Μαυροβούνιος προπονητής, αποδίδει το πρόβλημα της αδράνειας που επιδεικνύουν κατ΄ εξακολούθηση  οι παίκτες του, στα πρώτα λεπτά των τελευταίων αγώνων σε ψυχολογικούς παράγοντες.

Τις επόμενες ημέρες λοιπόν, ο Μπάντοβιτς,  αναμένεται να ρίξει το βάρος σε αυτόν τον τομέα, προκειμένου να βελτιώσει το πρόβλημα που έχει εντοπίσει, ώστε η ομάδα του να μην παρουσιάσει ξανά το ίδιο πρόβλημα στα επόμενα παιχνίδια του πρωταθλήματος.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Γιώργος Θεοδώρου

Τσάμπι Αλόνσο: Μένει στη Λεβερκούζεν και την επόμενη σεζόν
ΑΕΚ – Ολυμπιακός: «Δεν συμβιβαζόμαστε με τίποτα άλλο πλην της νίκης» - Όσα είπε ο Μεντιλίμπαρ
ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!