Ολυμπιακός: Γκολάρα από Τζεμπούρ! (video)

Ένα όμορφο σε εκτέλεση τέρμα σημείωσε ο Ραφίκ Τζεμπούρ στο φιλικό της Αλγερίας με τον Νίγηρα, το βράδυ του Σαββάτου (26/5).

Ο διεθνής επιθετικός του Ολυμπιακού ήταν στην αρχική ενδεκάδα των «αλεπούδων της ερήμου» στο φιλικό με τον Νίγηρα και επιβεβαίωσε πως βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση, πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα των «πράσινων».

Συγκεκριμένα, στο 38ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης, έπειτα από σέντρα από τα δεξιά, ο «τρομοκράτης» έπιασε το βολ πλανέ στην κίνηση και «έγραψε» το 2-0 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου, μια και οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με το αυτογκόλ του Ενγκουνού (34'). Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 83' ο Σουντανί.

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4