Βελτίωσε το αμυντικό του ρεκόρ ο Ολυμπιακός!

Η εξαιρετική παρουσία του Ολυμπιακού τη φετινή χρονιά «έσπασε» ένα ακόμα ρεκόρ της ομάδας που… κρατούσε για 12 χρόνια!

Οι «ερυθρόλευκοι» απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης δέχθηκαν γκολ σε ματς πρωταθλήματος έπειτα από 63 ημερολογιακές μέρες, ήτοι 8 αγωνιστικές και «έσπασαν» το αμυντικό ρεκόρ το οποίο κρατούσε από τη σεζόν 1999-’00, όταν είχαν κρατήσει ανέπαφη την εστία τους για 662 λεπτά.

Την τελευταία φορά που η εστία των Πειραιωτών… παραβιάστηκε στο φετινό πρωτάθλημα, πριν από το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης, ήταν στις 22 Ιανουαρίου, στην ήττα με 1-0 από την SKODA Ξάνθη στα Πηγάδια με το τέρμα του Βλαχοδήμου για την 18η αγωνιστική.

Το γκολ του Ναβάρο στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης με τους Αρκάδες, έβαλε… τέλος στο σερί των 674 αγωνιστικών λεπτών που είχε το «συγκρότημα» του Ερνέστο Βαλβέρδε και το οποίο βελτίωσε την συγκεκριμένη επίδοση που κρατούσε για 12 χρόνια.

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ