Μάντζιος: «Μπορούσαμε τη νίκη»

Ο Άκης Μάντζιος μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου, τόνισε ότι ο Πανιώνιος θα μπορούσε να είχε αποδράσει με τη νίκη από το «Κλεάνθης Βικελίδης».

Λίγα λεπτά, ήταν αρκετά για να δεχτεί τρία τέρματα ο Πανιώνιος και να φύγει ηττημένος 4-2 από το «Κλεάνθης Βικελίδης». Ο Άκης Μάντζιος ωστόσο ήταν ικανοποιημένος από τους ποδοσφαιριστές του για την εικόνα που έδειξαν στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού και τόνισε πως οι Νεοσμυρνιώτες άξιζαν τουλάχιστον την ισοπαλία.

«Θεωρώ ότι έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι, με πολλά γκολ και φάσεις. Εμείς είπαμε ότι ερχόμαστε για να διεκδικήσουμε βαθμό η βαθμούς στα παιχνίδια που μας απομένουν. Ήρθαμε να παίξουμε με μια καλή ομάδα όπως ο ΑΡΗΣ και για το λόγο ότι μέχρι τη στιγμή με τον Ντιμπαλά που πήγε να γίνει 1-3 θεωρήσαμε ότι μπορούμε να πάρουμε το ματς, όμως μετά ο ΑΡΗΣ έβαλε τα γκολ και δεν αντιδράσαμε σωστά. Πιστεύω ότι το σκορ είναι πλασματικό. Καταρρεύσαμε και δεν καταφέραμε να πάρουμε ούτε ένα πόντο. Με στεναχωρεί ο τρόπος που χάσαμε αλλά για 75` λεπτά παίξαμε καλό ποδόσφαιρο και αδικούμαστε από το αποτέλεσμα. Εύχομαι καλή συνέχεια στον ΑΡΗ για το στόχο που έχει θέσει στο πρωτάθλημα», είπε.

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4