Βιτόλο: «Έξω από το ποδόσφαιρο τα επεισόδια»

Την απογοήτευσή του για τα επεισόδια που έγιναν στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό εξέφρασε ο Βίκτορ Βιτόλο, με δηλώσεις του σε ισπανικά ΜΜΕ.

Συγκεκριμένα, ο Βίκτορ Βιτόλο είπε: «Αυτό που ζήσαμε είναι κάτι έξω από το ποδόσφαιρο. Ήταν ένα ντέρμπι, καλό, 0-0, ανοικτό στο πρώτο μέρος. Στο ημίχρονο μας είπε ο διαιτητής ότι δεν μπορούμε να βγούμε έξω γιατί γίνονταν επεισόδια. Ακούγαμε το θόρυβο, καταλάβαμε ότι γίνονται επεισόδια.

Ο θόρυβος από τις βόμβες μολότοφ ήταν πολύ δυνατός. Είμαι 4 χρόνια στην Ελλάδα και έχουν γίνει ανάλογα περιστατικά στο παρελθόν και έχουν συνεχιστεί οι αγώνες, οπότε ήλπιζα θα γίνει κάτι ανάλογο».

Συνεχίζοντας, ο άσος του Παναθηναϊκού τόνισε: «Δεν ήταν θετικό για μας αυτό που γινόταν, γιατί παίζαμε στο γήπεδό μας, θέλαμε τη νίκη για να διεκδικήσουμε τον τίτλο και να βγούμε στο Champions League. Τελικά ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, αλλά διακόπηκε οριστικά προς το τέλος, όταν ξανάρχισαν τα επεισόδια των οπαδών με την αστυνομία.

Είμαι πολύ λυπημένος με αυτά που συνέβησαν. Ήταν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για μας και δεν καταφέραμε να είμαστε τόσο δυνατοί όσο έπρεπε. Πλέον, θα παίξουμε και στα επόμενα παιχνίδια χωρίς κόσμο, ενώ θα μας αφαιρεθούν και βαθμοί».

Γκάφα ολκής από οπαδούς της Μπαρτσελόνα - Επιτέθηκαν στο πούλμαν της ομάδας τους (vid)
Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ