Παράσχος: «Η ατυχία συνεχίστηκε…»

Την απογοήτευσή του για τον τρόπο με τον οποίο χάθηκε η νίκη κόντρα στον ΠΑΣ εξέφρασε ο Γιώργος Παράσχος, αποδίδοντας το «στραβοπάτημα» στην τύχη, ενώ δεν παρέλειψε να εστιάσει στην κούραση από τις συνεχείς υποχρεώσεις, αλλά και στις χαμένες ευκαιρίες του Λεβαδειακού.

«Δυστυχώς για μία ακόμα αγωνιστική μας ήρθαν όλα ανάποδα παρότι προηγηθήκαμε σε δύσκολο αγωνιστικό χώρο, καθώς απ' έξω μπορεί να φαινόταν καλός, αλλά μέσα είχε ιδιαίτερα προβλήματα.

Από εκεί και πέρα στο β' μέρος κρατούσαμε με χαρακτηριστική άνεση το αποτέλεσμα. Τίποτα δεν έδειχνε ότι θα μπορούσαμε να ισοφαριστούμε. Και δυστυχώς σε μία φάση, χωρίς ο αντίπαλος να μας κάνει σε όλο το 90λεπτο σπουδαία ευκαιρία, έκανε αυτό το γκολ που ξεκίνησε από μία λάθος πάσα. Από τη στιγμή που δεν κάναμε το 2-0, θα πηγαίναμε σε αγχωτικό ματς, αλλά η ατυχία συνεχίστηκε και δεν πήραμε βαθμολογική ανάσα να φύγει το άγχος πάνω από την ομάδα. Τι να κάνουμε, συνεχίζουμε», τόνισε αρχικά ο τεχνικός των Βοιωτών στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε το 1-1 της Λιβαδειάς, για να συμπληρώσει ερωτηθείς σχετικά με την πτώση της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο:

«Εσείς τι λέτε, είναι δυνατόν να έχουμε μεγάλη διάρκεια στο παιχνίδι μας; Όταν παίζουμε τόσα ματς σε μικρό χρονικό διάστημα και παίζουν τα ίδια παιδιά μπορούν να βγάλουν 90λεπτο σε φουλ ρυθμό; Μπορούν να πρεσάρουν, να τρέχουν παντού; Είδατε ιδιαίτερη πίεση από τον αντίπαλο; Είδατε ευκαιρίες; Εγώ δεν είδα. Δεν είναι δυνατόν να χάνουμε δοκάρια, να μην μπορούμε να βάλουμε την μπάλα από τα 5 μέτρα μέσα. Τι να πω»;

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ